Hakkımızda

BATU PATENT ® ; Marka, Patent, belgelendirme (İSO Belgeleri), Yatırım, Hibe, teşvik, KOSGEB destekleri, Avrupa fonları, yatırım-teşvik belgelerinin çıkarılması, Vekillik ve danışmanlık hizmetleri konusunda yurt içi ve yurt dışında, profesyonel genç ve dinamik kadrosu ile hizmet veren; Sınaî mülkiyetin etkin ve yaygın kullanımını sağlayarak yaratıcılığa ve yeniliğe teşvik eden, sınai mülkiyet bilincini ve bilgisini ülke geneline yaymayı kendisine hedef edinen bir kurumdur.Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi 2011 yılında Fikri ve sınai haklar (marka, patent, endüstriyel tasarım) alanında hizmet vermek amacıyla Şirket Müdürü Çağdaş BAĞMEŞLİ ve Av. Onur TURGUT tarafından Balıkesir’in Gönen ilçesinde kurulmuştur.

BATU Patent, Türkiye’de sınai haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek müvekkillerinin global pazarlarda rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkmıştır. Bilgi ve birikimi ile müvekkillerine hızlı, gizlilik esaslarına dayalı, doğru hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda 2012 yılında iso 9001 kalite yönetim sistemi belgesini alan BATU Patent Balıkesir – Çanakkale bölgesinde alanındaki tek resmi kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Hizmetlerinin temelini marka, patent ve endüstriyel tasarım vekilliği oluştururken , sınai haklar danışmanlığı, araştırma, tescil, tescil sonrası işlemler ve stratejilerin yanı sıra iso belgelendirme ve ce danışmanlığı, kosgeb yatırım hibe teşvik konularında her biri kendi alanında yetkinliklerini kanıtlamış uzmanlar ve mühendislerle birlikte hizmet vermektedir.

Ayrıca müvekkillerinin karşılaşabileceği hukuki sorunlara uzman avukat kadrosuyla hızlı ve etkili çözümler sağlar.

Araştırma ve tescil edilebilirlik değerlendirmesi, halihazırda başvuru sürecinin ilk aşamasında verilen hizmetlerdir. BATU Patent tescil sonrası takip ve tescilli haklar üzerinde meydana gelebilecek değişikliklerle ilgili olarak da geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Firmamız, tescil ve tescil sonrası vekillik işlemleri dışında, firmaların gelişerek varlıklarını devam ettirebilmelerini sağlayacak, süreklilik arzeden etkin bir fikri ve sınai mülkiyet stratejisi oluşturulması ve yürütülmesi konusunda da danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Batu Patent gelişen süreç içerisinde bugünün şartlarına uygun olarak yenilenen teknik donanımı, prensip edinilen gizlilik, dürüstlük ve güven ilkeleri, mevzuata ve meslek ilkelerine bağlılık anlayışıyla, haksız rekabet ve taklitle mücadele de Türkiye’nin önde gelen marka patent kuruluşları arasındaki yerini almaktadır.

 

 

Çağdaş BAĞMEŞLİ

        Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Sonrasında çeşitli sektörlerdeki işletmelerin idari kadrolarında görev aldı. 2017 yılındaPEM Patent ve Marka Vekilleri Derneği’nin eğitimlerinekatılarak sertifikalarını temin etti. Ayrıca 2013 yılında Dış Ticaret Yönetimi tarafından gerçekleştirilen “Yatırım Teşvikler ve Belgeleri”  seminerine katılarak bu alandaki sertifikalarına oldu. Halen Adalet bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Av. Onur TURGUT        Kurucu Ortak                                                                             

        2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajının ardından 2008 yılında serbest avukatlığa başladı. 2009-2010 yılları arasında  zorunlu askerlik hizmetini yedek subay olarak İzmir Bornova Jandarma Komutanlığı nezdinde Hukuk İşleri Uzmanı olarak tamamladı. 2009 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu’nun açmış olduğu sınavlar neticesinde marka ve patent vekilliği unvanını kazandı. 2017 yılında Adalet Bakanlığı Arabuluculuk siciline kayıt oldu. Halen Sakarya Üniversitesi tarih kürsüsü bölümünde Türkiye Cumhuriyeti tarihi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.                 

 

 

Hizmetlerimiz
Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
Telefon
444 6 956 -
E-Mail
info@batupatent.com.tr
Adres
Plevne Mh. Can Sk. No:2/1 (Yeni İzmir Yolu)
Altıeylül / Balıkesir / TÜRKİYE
© 2018 Batu Patent - Tüm Hakları Saklıdır.

Web Tasarım & Kodlama